Terapia dla kobiet z problemem alkoholowym

Terapia dla kobiet z problemem alkoholowym

Korzystając z okazji, iż czytasz ten tekst pragnę przekazać Ci ważną informację:

  • Nie jesteś sama,
  • Jest nas więcej kobiet uzależnionych od alkoholu,
  • Kobiet, które chcą zmienić swoje życie, chcą przestać pić lub właśnie przestały,
  • Chcą żyć godnie, zgodnie ze sobą i dla siebie.

Dlaczego kobiety piją?

Z identycznego powodu, co mężczyźni – po prostu nie radzą sobie ze sobą, z własnymi emocjami, lękami, przepracowaniem, stresem oraz nadmiarem obowiązków. Często ulegają  naciskom grupy społecznej. Najczęściej piją w samotności, w zaciszu domowym, po wypełnieniu podstawowych obowiązków związanych z rolą pracownika, matki, żony. Kobiety potrafią utrzymywać bardzo długo swój alkoholizm w dyskrecji, pozorują wizerunek kobiety aktywnej, pracowitej, odpornej na stres. Potrafią latami utrzymywać w tajemnicy przed całym światem stan swojego ducha. Żyją rytmem wieczornego lub „wczesnonocnego” picia. Alkohol staje się antidotum na rozładowanie napięcia, poprawienie humoru, odprężenie, wielokrotnie stanowi lekarstwo na bezsenność.

Jak piją kobiety?

Częściej piją w miarę regularnie i na tzw. „dawce podtrzymującej”- długo nie upijają się do utraty przytomności, nie wszczynają awantur, nie są głośne i halamuśne… ale piją codziennie lub prawie codziennie… szczególnie we wczesnym stadium rozwoju choroby. Później pojawiają się „urwane filmy”, próby walki z pojawiającą się depresją, leki uspakajające i antydepresanty. To stadium choroby alkoholowej wymyka się już spod kontroli, zaczyna powodować widoczne dla wszystkich straty i ponoszone koszty, upokorzenie. Kobiece trzeźwienie jest trudniejsze, często skazane na samotność, brak akceptacji otoczenia, najbliższych, rodziny. Kobietom znacznie częściej towarzyszy poczucie wstydu i winy, przyznanie się do alkoholizmu jest traktowane przez kobiety jako świadectwo niepowodzenia w roli córki, matki czy też żony. Jest jednak faktem, że kobiety otoczone profesjonalną i pełną zrozumienia opieką na terapii świetnie dają sobie radę.

W naszej klinice lecznia uzależnień kobiety znajdują zrozumienie, wsparcie i życzliwość. Spędzają czas w domowej atmosferze w miejscu gdzie panuje klimat sprzyjający leczeniu ich choroby.

Zmagasz się z problemem alkoholowym? Nie musisz mierzyć się z nim sam. W Tu i Teraz doskonale wiemy jak trudna jest to walka. Pozwól sobie pomóc! Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas. To nic Cię nie kosztuje, a może być najważniejszym krokiem w Twojej drodze do trzeźwości

image_pdfDrukuj do PDFimage_printWydrukuj