Fazy rozwoju uzależnienia od alkoholuAlkoholizm choroba potężna, podstępna i śmiertelna

Istotą choroby alkoholowej jest psychiczne i fizyczne oraz społeczne uzależnienie od środka narkotycznego jakim jest alkohol. Osoba chora na alkoholizm nie jest w stanie poradzić sobie sama. Konieczne jest podjęcie leczenia w ośrodku specjalistycznym.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Terapie „TU i TERAZ” w Krakowie działa od 2000 roku. Przez ten okres pomogliśmy wytrzeźwieć ponad 1400 osobom. Opracowany przez nas program terapeutyczny daje wysoką gwarancję powodzenia terapii. Szacujemy, że ok. 70% naszych klientów stosuje zaleceń terapeutycznych i utrzymuje trzeźwość.

„Nieuleczalność” alkoholizmu

Często zniechęca do zaangażowania w terapię leczenia alkoholizmu, czasami stanowi powód do podważania jej sensu w ogóle. Bo po co poddawać się leczeniu skoro nigdy już nie można wrócić do kontrolowanego picia? Odpowiedź jest dosyć prosta – terapia jest niezbędna, by nauczyć się żyć bez alkoholu. Konieczna jest praca nad sobą, by dostrzec, że istota uzależnienia nie tkwi w alkoholu – tylko w człowieku. Zrozumienie tego jest kluczem do świadomego, pełnego i trzeźwego życia z wyboru.

Zmiana myślenia

Ważna jest świadomość choroby, wiedza dotycząca jej faz rozwoju oraz mechanizmów sterujących zachowaniem osoby uzależnionej. Dlatego konieczna jest profesjonalna terapia, w trakcie której terapeuci i psychologowie w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie pomagają nie tylko zrozumieć mechanizmy ale przede wszystkim zmienić sposób myślenia.

Profesjonalna terapia alkoholowa

Nasi terapeuci oprócz bogatej wiedzy teoretycznej dotyczącej uzależnienia od alkoholu posiadają osobiste doświadczenie choroby alkoholowej. Pracując z osobami uzależnionymi chcą i potrafią pomóc innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości. W ramach terapii dla alkoholików prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe, konsultacje z psychologiem, warsztaty terapeutyczne.

Jak żyć żeby nie pić?

Opracowaliśmy innowacyjny i niezwykle skuteczny program terapeutyczny „TU i TERAZ”, który właśnie odpowiada na to pytanie.

Program ten skierowany jest zarówno indywidualnie do każdego uczestnika terapii alkoholowej, jak również do grupy osób wzajemnie sobie pomagających w osiągnięciu trzeźwości. Poruszamy w nim ważne aspekty życia rodzinnego, społecznego, zawodowego, rozwoju osobistego i rozwoju duchowego. Wzajemna praca, szacunek, zrozumienie i przede wszystkim jedność w dążeniu do celu, jakim jest życie w trzeźwości są gwarantami osiągnięcia sukcesu.

W trakcie terapii leczenia alkoholizmu będziesz uczestniczył w dwunastu spotkaniach z alkoholikami o wieloletnim stażu trzeźwości, wielu spośród nich swoje pierwsze trzeźwe kroki stawiało w naszym ośrodku. Podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Opieka medyczna

Personel naszego ośrodka pracuje przez cały dzień w każdy dzień roku. Zajęcia odbywają się w dni świąteczne i niedziele. Wykwalifikowany i doświadczony personel czuwa nad bezpieczeństwem, podstawową opieką medyczną i komfortem klientów całą dobę. Opiekę medyczną zapewniają doświadczeni lekarze – od wielu lat współpracujący z ośrodkiem „TU i TERAZ”: lek. med. Wojciech Jarosz, lek. med. Mariusz Szczęsny, firma MEDICUS.

Wsparcie po zakończeniu terapii dla alkoholików

Utrzymanie efektów terapii alkoholowej zależy w dużym stopniu od pracy nad sobą po opuszczeniu ośrodka „TU I TERAZ” w Krakowie. Nasi klienci otrzymują skuteczne techniki dla dalszego zdrowienia, w ośrodku działa grupa wsparcia. Organizujemy bezpłatne spotkania dla absolwentów i ich rodzin odbywające się dwa razy w tygodniu.

Uzależnienie od alkoholu nie stanowi o twojej słabości!

Alkoholizm to choroba, która wymaga jedynie i aż leczenia!