Fazy rozwoju uzależnienia od alkoholuAlkoholizm
choroba potężna, podstępna i śmiertelna

Istotą choroby alkoholowej jest psychiczne i fizyczne oraz społeczne uzależnienie od środka narkotycznego jakim jest alkohol. Osoba chora na alkoholizm nie jest w stanie poradzić sobie sama. Konieczne jest podjęcie leczenia w ośrodku specjalistycznym.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Terapie „TU i TERAZ” działa od 2000 roku. Przez ten okres pomogliśmy wytrzeźwieć ponad 1400 osobom. Opracowany przez nas program terapeutyczny daje wysoką gwarancję powodzenia terapii. Szacujemy, że ok. 70% naszych klientów stosuje zaleceń terapeutycznych i utrzymuje trzeźwość.

„Nieuleczalność” alkoholizmu

często zniechęca do zaangażowania w terapię, czasami stanowi powód do podważania jej sensu w ogóle. Bo po co poddawać się leczeniu skoro nigdy już nie można wrócić do kontrolowanego picia? Odpowiedź jest dosyć prosta – terapia jest niezbędna, by nauczyć się żyć bez alkoholu. Konieczna jest praca nad sobą, by dostrzec, że istota uzależnienia nie tkwi w alkoholu – tylko w człowieku. Zrozumienie tego jest kluczem do świadomego, pełnego i trzeźwego życia z wyboru.

Zmiana myślenia

Ważna jest świadomość choroby, wiedza dotycząca jej faz rozwoju oraz mechanizmów sterujących zachowaniem osoby uzależnionej. Dlatego konieczna jest profesjonalna terapia, w trakcie której terapeuci i psychologowie w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie pomagają nie tylko zrozumieć mechanizmy ale przede wszystkim zmienić sposób myślenia.

Profesjonalna terapia

Nasi terapeuci oprócz bogatej wiedzy teoretycznej dotyczącej uzależnienia od alkoholu posiadają osobiste doświadczenie choroby alkoholowej. Pracując z osobami uzależnionymi chcą i potrafią pomóc innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości. W ramach terapii prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe, konsultacje z psychologiem, warsztaty terapeutyczne.

Jak żyć żeby nie pić?

Opracowaliśmy innowacyjny i niezwykle skuteczny program terapeutyczny „TU i TERAZ”, który właśnie odpowiada na to pytanie.

Program ten skierowany jest zarówno indywidualnie do każdego uczestnika terapii, jak również do grupy osób wzajemnie sobie pomagających w osiągnięciu trzeźwości. Poruszamy w nim ważne aspekty życia rodzinnego, społecznego, zawodowego, rozwoju osobistego i rozwoju duchowego. Wzajemna praca, szacunek, zrozumienie i przede wszystkim jedność w dążeniu do celu, jakim jest życie w trzeźwości są gwarantami osiągnięcia sukcesu.

W trakcie terapii będziesz uczestniczył w dwunastu spotkaniach z alkoholikami o wieloletnim stażu trzeźwości, wielu spośród nich swoje pierwsze trzeźwe kroki stawiało w naszym ośrodku. Podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Opieka medyczna

Personel naszego ośrodka pracuje przez cały dzień w każdy dzień roku. Zajęcia odbywają się w dni świąteczne i niedziele. Wykwalifikowany i doświadczony personel czuwa nad bezpieczeństwem, podstawową opieką medyczną i komfortem klientów całą dobę. Opiekę medyczną zapewniają doświadczeni lekarzy od wielu lat współpracujący z ośrodkiem „TU i TERAZ”: lek. med. Wojciech Jarosz, lek. med. Mariusz Szczęsny, firma MEDICUS.

Wsparcie po zakończeniu terapii

Utrzymanie efektów terapii zależy w dużym stopniu od pracy nad sobą po opuszczeniu ośrodka. Nasze klienci otrzymują skuteczne techniki dla dalszego zdrowienia, w ośrodku działa grupa wsparcia. Organizujemy bezpłatne spotkania dla absolwentów i ich rodzin odbywające się dwa razy w tygodniu.

Uzależnienie od alkoholu nie stanowi o twojej słabości!

Alkoholizm to choroba, która wymaga jedynie i aż leczenia!