Alkoholizm jest uzależnieniem wielowymiarowym, które postępuje i stopniowo wyniszcza wszystkie aspekty życia. Oprócz nałogu fizycznego od samego alkoholu należy pamiętać, że alkoholizm to uzależnienie psychiczne i społeczne. Alkoholicy z uwagi na nieustanny stan upojenia wytwarzają iluzję codzienności, w której wszystko jest pod kontrolą, a problem nadużycia napojów wyskokowych po prostu nie istnieje. Co więcej, alkoholik rzadko kiedy zdaje sobie sprawę, że jego destrukcyjny nałóg dotyczy również najbliższego otoczenia. Rodzina i przyjaciele także cierpią z powodu występującego problemu – bardzo często stają się osobami współuzależnionymi, które nie mają mocy sprawczej i nie chcą bądź nie mogą pomóc choremu.

Ośrodek Tu i Teraz oferuje profesjonalną terapię alkoholową dla mieszkańców Rzeszowa i województwa podkarpackiego, którzy borykają się z problemem uzależnienia. Nasi specjaliści pomagają w rozpoczęciu pracy nad własnym postępowaniem i umożliwiają głównej istotny uzależnienia – przyczyną nie jest alkohol, lecz sam człowiek. W ośrodku leczenia alkoholizmu osoby uzależniona z Rzeszowa i okolic mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych terapeutów i psychologów, którzy ułatwią zmianę dotychczasowego myślenia i wypracowanie nowych schematów postępowania.

Odwyk alkoholowy Rzeszów – kiedy udać się na terapię?

Alkoholik będzie wzbraniać się przed koniecznością rozpoczęcia terapii. Znaczna część chorych nie dostrzega problemy z powodu zniekształconego obrazu rzeczywistości. Jednak obserwując zachowanie osoby, można jasno stwierdzić czy boryka się ona z problemem nałogu. Uzależnienie od alkoholu, podobnie jak i w innych przypadkach, powoduje zaburzenie codziennego funkcjonowania człowieka i może się to objawiać przez:

 • odczuwanie głodu alkoholowego
 • zwiększoną tolerancję na działanie alkoholu
 • regularne picie na klina dla złagodzenia kaca
 • coraz częstsze sięganie po alkohol bez okazji
 • skrajne zachowania i niestabilne samopoczucie
 • nieodpowiedzialne picie np. przed pójściem do pracy, prowadzeniem pojazdu
 • skupienie całej uwagi na piciu, co powoduje m.in. zaniedbywanie relacji, niewywiązywanie się z obowiązków służbowych, przeznaczanie znacznej części pieniędzy na zakup alkoholu czy rezygnację z dotychczasowych zajęć, które sprawiały przyjemność

Ośrodek leczenia uzależnień Tu i teraz to placówka pozwalająca przeprowadzić skuteczny i detoks alkoholowy dla osób z województwa podkarpackiego np. Rzeszów, Jasło, Jarosław, Krosno czy Przemyśl. Wieloletnie doświadczenie specjalistów z ośrodka umożliwia przeprowadzenie wstępnego rozpoznania stanu osoby uzależnionej i zaproponować optymalną formę terapii. W trakcie całego odtrucia alkoholowego mieszkańcy Rzeszowa i okolic są objęci profesjonalną opieką medyczną. Bezpieczna i komfortowa terapia stanowi priorytet ośrodka Tu i Teraz, co tłumaczy całodobowe dyżury terapeutów i psychologa.

Tu i Teraz – bezpieczne odtrucie alkoholowe Rzeszów i okolice

Problem alkoholizmu dotyczy małych i dużych miast – dlatego terapia alkoholowa jest skierowana zarówno do mieszkańców Rzeszowa jak i mniejszych miejscowości bądź wsi. Nałóg nie wybiera i może dotyczyć każdego. We wszystkich przypadkach leczenie alkoholizmu powinno odbyć się pod nadzorem specjalistów – detoks alkoholowy jest procesem wieloetapowym i niezwykle wyczerpującym dla osoby uzależnionej. Skutki przerwania picia przekładają się na pogorszenie kondycji psychofizycznej chorego, co wynika ze stopniowego odtruwania organizmu. Mowa tu o:

 • padaczce alkoholowej
 • wzmożonej potliwości
 • podwyższonym ciśnieniu krwi
 • nadmiernej drażliwości, agresji
 • problemów ze snem i bezsenności
 • napadów drżenia rąk i całego ciała
 • odwodnieniu i niedoborze elektrolitów
 • obniżeniu motywacji, apatii i poczuciu niemocy
 • biegunce, wymiotach, braku apetytu, nudnościach
 • stanach lękowych i nieustanym odczuwaniu niepokoju

Walka z nałogiem alkoholowym może wyzwolić w uzależnionym skrajne zachowanie, które może też wiązać się z zagrożeniem własnego życia. Dlatego ośrodek Tu i Teraz pozwala na bezpieczne przeprowadzenie odtrucia alkoholowego dla osób z Rzeszowa i okolic, które charakteryzuje się profesjonalną ekipą specjalistów medycznych i zespołu doświadczonych terapeutów leczenia uzależnień.

Dyskretny detoks alkoholowy Rzeszów

Dla wielu osób zachowanie anonimowości w trakcie leczenia uzależnienia jest jedną z najistotniejszych kwestii. Wysokie stanowisko, troska o rodzinę, duża rozpoznawalność w mediach, wstyd przed własnymi bliskimi – powodów jest dużo, ale we wszystkich przypadkach należy okazać zrozumienie osobie w nałogu. Alkoholizm nie jest chorobą, o której można mówić swobodnie w towarzystwie. Społeczeństwo nadal bazuje na stereotypach i niejednokrotnie łatka alkoholika rzutuje na sposobnie postrzegania osoby z nałogiem.

Dlatego ośrodek Tu i Teraz oferuje odwyk alkoholowy przeprowadzony z zachowaniem pełnej dyskrecji pacjenta. W tym miejscu możesz mieć pewność, że Twój problem zostanie rozwiązany wyłącznie przez Ciebie i terapeutów – bez konieczności angażowania dodatkowych osób jeżeli taka jest Twoja decyzja. Dbamy o to, aby uczestnicy terapii alkoholowej mogli poczuć swobodę i zaufanie do naszych specjalistów. Tylko w ten sposób istnieje szansa na skuteczne pokonanie własnych słabości, wypracowanie asertywności i wykorzystanie jej w codziennym funkcjonowaniu.