Leczenie alkoholizmu w Krakowie
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

+48 669 969 209 lub +48 12 625 04 20

O Nas

Ośrodek leczenia uzależnień Terapie “Tu i Teraz”

Celem Terapii „TU i TERAZ” jest niesienie pomocy osobom uzależnionym a także tym ludziom, którzy potrzebują pomocy w ogólnym tego słowa znaczeniu.

Mottem naszej działalności jest:

„CZYŃCIE DOBRZE ZAWSZE, CZYŃCIE DOBRZE WSZYSTKIM, ŹLE NIGDY I NIKOMU”
(to słowa Św. Alojzego Orione”)

Wacław Stengl

“Nie wiem czy słowo pisane, czytane w takiej formie będzie miało taką samą moc, jak słowa wypowiedziane przeze mnie na spotkaniach z tymi, którzy szukali pomocy.”

Pomysłodawca i Twórca Ośrodka Terapii „TU i TERAZ” – mgr Wacław Artur Stengl. Człowiek, który przez 30 lat niósł pomoc osobom uzależnionym, chorym na chorobę alkoholową, sam jednocześnie będąc alkoholikiem z 33 letnim stażem trzeźwości. W swoim trzeźwym życiu pomógł wielu ludziom dotkniętym alkoholizmem, zarówno w Polsce jak i w Kanadzie. Aby móc skutecznie dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących pomocy – m.in. bezdomnych alkoholików i dzieci alkoholików – w 2004 roku założył Fundację Pomocy „TU i TERAZ”, wokół której skupiały się osoby niosące pomoc w myśl idei „Czyńcie dobrze zawsze. Czyńcie dobrze wszystkim, źle nigdy i nikomu” (św. Alojzy Orione). W listopadzie 2018 r. Wacek odszedł od nas lecz jego sprawa, jego pomysły i pragnienia żyją i rozwijają się.

Liczne kontakty z osobami chorymi na chorobę alkoholową, ich rodzinami i osobami niosącymi pomoc alkoholikom zaowocowały projektem Ośrodka, który łączył w sobie elementy własnych doświadczeń na drodze trzeźwości, doświadczeń psychologów i terapeutów wzbogaconych o aspekty rozwoju duchowego i społecznego. Dlatego w myśl Twórcy Ośrodka zarówno kierownictwo, kadra terapeutyczna jak i większość pracowników stanowią osoby, które same doświadczyły skutków choroby alkoholowej, chcą pomagać innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości, dzieląc się z nimi wiedzą fachową jak i własnym doświadczeniem.

…Każdy z nas ma swoje ulubione, ukochane miejsce, w którym czuje się dobrze i bezpiecznie. Dla nas jednym z takich miejsc jest Ośrodek uzależnień  “TU i TERAZ” w Krakowie. Miejsce niezwykłe, piękne otoczenie a wewnątrz? Wewnątrz – domowa atmosfera, magiczne miejsce, w którym świat zmienia się wraz ze zdrowieniem duszy i umysłu. Magii dodają temu miejscu ludzie, których tu spotykamy każdego dnia. Są to klienci Ośrodka, doświadczeni boleśnie przez chorobę, są to Ich bliscy, którzy w tych progach znaleźli ratunek dla swoich rodzin, są to pracownicy, którzy dzięki swojej pracy w tym właśnie miejscu podtrzymują niepowtarzalną aurę tego domu ciepłem płynącym z Ich pogodnych serc. W tym niezwykłym miejscu można naprawdę znaleźć ukojenie skołatanej duszy.

 

 

ADRES

Prywatny Ośrodek Uzależnień
Terapie „TU i TERAZ”

ul. Zakamycze 37A
30-240 Kraków

GODZINY OTWARCIA

Kontakt telefoniczny 24/7
Zadzwoń do nas, a jeśli numer
będzie zajęty, oddzwonimy.