Jak wygląda leczenie w Ośrodku

Jak wygląda leczenie w Ośrodku

Alkohol poprawia Ci nastrój, pozwala zapomnieć o problemach. W zamian zabija relacje z najbliższymi. Odziera z godności. Wpycha w spirale kłamstw i poczucie wstydu. Wpędza w poczucie winy. A na koniec okazuje się, że jest jedynym znanym antidotum na wszelkie nieszczęścia.

Przerwij ten zaklęty krąg. Pozwól sobie pomóc. Leczenie alkoholizmu powierz terapii „TU i TERAZ”. Z naszą pomocą znajdziesz w sobie siłę, by wygrać z uzależnieniem. Poznasz program „TU i TERAZ”. Wdrożysz go w życie. Odkryjesz nową, jakość życia. Gwarantujemy Ci pełną dyskrecję oraz zrozumienie – nasi specjaliści z autopsji wiedzą, co to znaczy walka o trzeźwość.

Dzięki terapii „TU i TERAZ” zatrzymasz rozwój choroby alkoholowej, znajdziesz spokój, szczęście oraz poradzisz sobie z poczuciem winy i wstydu. Zaczniesz żyć. Narodzisz się na nowo. Rozpoczniesz proces leczenia w uznanym i cieszącym się zaufaniem miejscu. Alkoholizm stanie się tylko wspomnieniem.

CZAS – ZNACZĄCY W PROCESIE LECZENIA

Pierwszym głównym argumentem przemawiającym na korzyść ośrodków prywatnych jest możliwość przyjęcia pacjenta bez okresu oczekiwania. Specjaliści zajmujący się problematyką jaką jest leczenie alkoholizmu określają szczególną wagę momentu, kiedy uzależniony czy to pod wpływem własnych uczuć czy interwencji bliskich decyduje się podjąć leczenie. Zaleca się by moment decyzji wykorzystany był do jak najszybszego umieszczenia chorego w odpowiedniej placówce. W rzeczywistości nie ma możliwości by jakikolwiek państwowy ośrodek w Polsce przyjął pacjenta w danym dniu, oferując mu jakość leczenia oraz skuteczność terapii na najwyższym poziomie.

MOTYWACJA DO LECZENIA

Aby leczenie alkoholizmu było skuteczne nie bez znaczenia pozostaje kwestia motywacji. Osoba zgłaszająca się do placówki państwowej lub refundowanej ma świadomość, że przebywają na niej osoby z przymusu, skierowane przez sądy bądź w ostatnich stadiach choroby alkoholowej. Często wywołuje to traumatyczne wspomnienia a samo niepicie powstrzymuje strach, co okazuje się mało skuteczną metodą leczenia. Często grupa w zakładach państwowych czy zakładach psychiatrycznych nie przywiązuje wagi do terapii, jest mało zaangażowana. Oczywiście w większości przypadków pacjent zgłaszający się na terapię nie ma odpowiedniej motywacji a rolą terapeuty jest pomoc w jej znalezieniu. Odpowiednia grupa pacjentów uczestniczących w terapii to ważny element aby leczenie przyniosło zamierzony efekt.

WARUNKI LECZENIA

Ważnym elementem przemawiającym za prywatnymi ośrodkami jest ich organizacja. Nie chodzi tu jedynie o komfortowe warunki czy spokojną i bezpieczną okolicę. Ważne jest to by zapewnić atmosferę spokoju i zrozumienia, co jest zdecydowanie utrudnione w ośrodkach państwowych i refundowanych z NFZ. Na terapii „TU i TERAZ” przebywają wyłącznie alkoholicy.

Pacjenci przebywający w ośrodku mogą liczyć na terapię w komfortowych warunkach w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Domowe warunki zdecydowanie sprzyjają zdrowieniu.

LICZBA PACJENTÓW A LECZENIE ALKOHOLIZMU

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia ilości pacjentów w grupie terapeutycznej. Aby zapewnić optymalne warunki terapii zajęcia powinny być prowadzone w małych grupach. Każdy program terapeutyczny powinien również uwzględniać zajęcia indywidualne, którym należy poświęcić tak samo dużo uwagi.

CHOROBA ALKOHOLOWA

Powszechnie uważana na za chorobę ciała, umysłu i duszy. Każdy z tych obszarów jest chory a alkoholik w zależności od stadium zaawansowania jest bardziej lub mniej dostosowany do życia społecznego. Naużywanie wypijanego alkoholu, agresja, rozdrażnienie w momentach abstynencji to tylko niektóre z początkowych faz choroby. Znacznie groźniejsze są utraty świadomości, paraliżujące lęki, depresja, agresja, nieobliczalne zachowania czy w ostateczności demencja, zanik mózgu, padaczki alkoholowe czy delirium.
Poddając się leczeniu nie koncentrujemy się na 30 dniowej abstynencji. Uczymy jak żyć żeby nie pić.

Człowiek chory po jakimś czasie trzeźwości wie, że wszystkie jego decyzje życiowe były podporządkowane chorobie. Obsesji napicia się alkoholu. Dojście do takich wniosków żadko udaje się w samodzielny sposób. Pomocne okazuje się odpowiednie leczenie. Udaje się to w grupie osób z tym samym problemem.

PROGRAM TERAPII ALKOHOLOWEJ

Program „TU i TERAZ” jest uznanym i powszechnie stosowanym programem leczenia alkoholizmu. Dopracowywany przez ponad 15 lat charakteryzuje się wysoką skutecznością. Szacujemy, że ponad 70% naszych absolwentów utrzymuje trzeźwość. Program oraz leczenie pokazuje jak żyć żeby nie pić jak radzić sobie ze sobą oraz jak zapobiegać nawrotom choroby alkoholowej. Nasi absolwenci odnajdują nową jakość życia w której nie ma już miejsca na alkohol. Doskonale radzą sobie z codziennymi trudnościami. Odbudowują więzi rodzinne.

ODTRUCIE ALKOHOLOWE

Leczenie alkoholizmu zaczynamy od detoksykacji organizmu. Doskonale wiemy, że przerwanie ciągu alkoholowego jest niezwykle trudne zarówno dla samego pijącego, jak i dla jego najbliższych.

Aby ułatwić takiej osobie powrót do zdrowia oferujemy odtrucia poalkoholowe, przeprowadzane przez fachowy personel w domowej atmosferze i komfortowych warunkach, pozwalających na całkowitą dyskrecję i anonimowość.

Podczas pobytu w naszym ośrodku przez 24 h. na dobę do dyspozycji pacjentów pozostają lekarze specjaliści, m.in. lekarze i psychiatrzy, a także doświadczony zespół pielęgniarek, psychologów i terapeutów. Nie da się bowiem ukryć, że skuteczne wsparcie psychologiczne – poza profesjonalną pomocą lekarską – jest jedną z kluczowych kwestii dla osoby, decydującej się wyjście z nałogu.

Samodzielne próby zaprzestania picia alkoholu bardzo często kończą się dla pijącego porażką. Nieudane doświadczenia porzucenia nałogu zmniejszają wiarę i nadzieję na polepszenie swojego stanu zdrowia i wyjście z uzależnienia. Leczenie okazuje się jedyną alternatywą. Wyście z alkoholizmu nie zna dróg na skróty.

Detoks alkoholowy, przeprowadzony w naszym ośrodku pomoże pacjentowi uniknąć nieprzyjemnych symptomów odstawienia, znacząco zwiększając szanse na sukces.

LECZENIE ALKOHOLIKA A NAJBLIŻSI

Jeśli, na co dzień żyjesz z osobą chorą na alkoholizm, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że problem współuzależnienia dotyczy Ciebie.

Współuzależnienie jest zespołem wyuczonych, schematycznych reakcji, powstałych jako rezultat uzależnienia osoby bliskiej. W przeciwieństwie do alkoholizmu, współuzależnienie nie jest chorobą. Kluczową cechą charakterystyczną osoby współuzależnionej są liczne próby kontrolowania nałogu bliskiej osoby i kompletne przejęcie odpowiedzialności za jego czyny i zachowania. Takie działania osoby współuzależnionej nie tylko zwalniają alkoholika z odpowiedzialności za własne postępowanie, dają mu również doskonałe pole do kontynuowania picia.

Czy problem współuzależnienia dotyczy także mnie? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że żyjesz we współuzależnionej relacji, jeśli:

  • bardziej niż na sobie koncentrujesz się na działaniach osoby pijącej. Czasem możesz odnieść wrażenie, że wszystkie Twoje myśli i uczucia owładnięte są myślą o nałogu bliskiego człowieka, że nie ma miejsca na nic innego w Twoim życiu.
  • Starasz się znaleźć wytłumaczenia i usprawiedliwienie dla obecnego stanu rzeczy, tłumacząc nadmierny nałóg stresu, czy dużą ilością obowiązków zawodowych pijącego.
  • Chcesz za wszelką cenę ukryć nałóg bliskiej osoby przed rodziną, sąsiadami i najbliższym otoczeniem. Czujesz wstyd na samą myśl, że ktokolwiek miałby dowiedzieć się o „Waszym” problemie.
  • Próbujesz kontrolować picie poprzez zakup alkoholu, odmierzanie jego ilości, wylewanie zawartości butelek, zamykanie drzwi od mieszkania, aby pijący nie mógł samodzielnie kupić trunku.
  • Przejmujesz za osobę pijącą obowiązki domowe, bierzesz na siebie koszty utrzymania domu i mieszkania, wynikające z niemożności wykonywania obowiązków zawodowych przez alkoholika, dbasz o jego dobre imię i wizerunek, kłamiesz, aby przestawić go w lepszym świetle.
  • Jeśli podejrzewasz, że funkcjonujesz we współuzależnionej relacji musisz wiedzieć, że najskuteczniejszym wsparciem w drodze do odzyskania siebie jest skuteczna, profesjonalna terapia.
  • Choroba alkoholowa któregoś z członków rodziny jest poważnym zaburzeniem, mającym destrukcyjny wpływ na działanie całego systemu rodzinnego. Właśnie, dlatego tak ważne jest sprawne podjęcie odpowiednich działań, które pomogą Ci zmienić niekorzystne wzorce zachowań i pozbyć się negatywnych nawyków.
  • Dzięki terapii skoncentrowanej na leczeniu alkoholizmu osoba chora oraz ty odzyskasz optymizm i pewność siebie, których tak bardzo brakowało Ci  kiedy tkwiłaś we współuzależnieniu. Z fachową pomocą doświadczonych terapeutów odpowiednio zadbasz o siebie, nauczysz się słuchać własnych uczuć, stawiać granice i uniezależnić swoje samopoczucie od tego, co myślą i robią inni.
  • Dzięki fachowej, profesjonalnej kadrze naszego ośrodka poczujesz się u nas bezpiecznie, komfortowo i pewnie. Zapewniamy najwyższy poziom dyskrecji i wsparcia.

Pamiętaj ! Leczenie obejmuje również bezpłatnie osoby najbliższe.

Zmagasz się z problemem alkoholowym? Nie musisz mierzyć się z nim sam. W Tu i Teraz doskonale wiemy jak trudna jest to walka. Pozwól sobie pomóc! Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas. To nic Cię nie kosztuje, a może być najważniejszym krokiem w Twojej drodze do trzeźwości

image_pdfDrukuj do PDFimage_printWydrukuj