Dlaczego Terapie „TU I TERAZ”?

Dlaczego Terapie „TU I TERAZ”?

Wieloletnie doświadczenie

Właścicielem ośrodka jest Wacław Stengl z ponad 30 letnim stażem trzeźwości. Aby móc skutecznie dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących pomocy w 2004 roku powstała fundacja „TU i TERAZ”, a 15 lat temu klinika Terapii „TU i TERAZ”

Leczenie wyłącznie alkoholizmu

Wąska specjalizacja. Zajmujemy się wyłącznie osobami uzależnionymi od alkoholu. Przyjmujemy do 12 osób, by zapewnić wysoką skuteczność prowadzonej terapii. Zobacz ofertę.

W niektórych przypadkach osoba uzależniona od alkoholu posiada inne uzależnienia tzw. uzależnienia krzyżowe i w takich przypadkach również służymy pomocą. Pomimo wiedzy i możliwości leczenia innych uzależnień koncentrujemy się wyłącznie na chorobie alkoholowej. Przynosi to szybsze postępy terapeutyczne i sprzyja komfortowym warunkom pracy. Integralną część terapii stanowi grupa czyli osoby z którymi spędzasz czas na zajęciach oraz czas wolny. Ważne abyście wymieniając się doświadczeniami wspólnie dochodzili do zdrowia fizycznego i psychicznego. Leczenie alkoholizmu w takiej formie gwarantuje skuteczność terapii na poziomie ponad 70%.

Koncentrując się na jednym problemie po za oczywiście większym komfortem osób uzależnionych terapia przynosi znacznie szybsze i trwalsze efekty.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym z kim będziesz na terapii, jak wygląda program, jak wygląda pobyt w ośrodku nie wahaj się i zadzwoń.

Wysoka skuteczność terapii Tu i Teraz

Ponad 70 % wyleczonych pacjentów utrzymuje trzeźwość. Informacje te posiadamy na podstawie uroczystych rocznic trzeźwości oraz rozmów z podopiecznymi.

Terapia grupowa i indywidualna

W ramach terapii prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe w tym muzykoterapia, relaksacja, masaże.

Warsztaty i spotkania dla współuzależnionych

W celu uzyskania maksymalnie wysokich efektów terapii prowadzimy bezpłatne spotkania dla osób współuzależnionych.

Doświadczona kadra terapeutów

Nasi terapeuci oprócz bogatej wiedzy teoretycznej dotyczącej uzależnienia od alkoholu posiadają osobiste doświadczenie choroby alkoholowej. Pracując z osobami uzależnionymi chcą i potrafią pomóc innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości. Właściciel kliniki Wacław Stengl jest terapeutą trzeźwym 30 lat i już ponad 28 lat pomaga osobom dotkniętym chorobą alkoholową. Czytaj więcej

Wsparcie po zakończeniu terapii Tu i Teraz

Narzędzia dla dalszego zdrowienia w tym działająca przy klinice grupa wsparcia. Zobacz ofertę

Zamknięte mityngi

Mitingi wyłacznie dla absolwentów i ich rodzin oraz zaproszonych gości. Utrzymanie efektów terapii zależy w dużym stopniu od pracy nad sobą po opuszczeniu ośrodka. Dlatego organizujemy bezpłatne spotkania odbywające się dwa razy w tygodniu, jedno spotkanie tygodniowo dla współuzależnionych. Czytaj więcej

Ekskluzywny ośrodek

Terapia prowadzona jest w komfortowo wyposażonym domu w spokojnej i malowniczej dzielnicy Krakowa. Wysoki standard sprzyja zdrowieniu. Naszym klientom oferujemy 1,2,3 osobowe pokoje, domową kuchnię, TV, Wi-Fi, zamknięty parking.

Lokalizacja 

Spokojna zaciszna okolica, bliskość Lasku Wolskiego, Klasztor Kamedułów, Zoo Krakowskie. Organizujemy piesze wycieczki po okolicy, kopiec piłsudskiego, medytacje w pobliskim Klasztorze Ojców Kamedułów, wyjazdy na Podhale czy do Zoo.

Sprawdzona skuteczność programu terapeutycznego Tu i Teraz

Opracowany przez nas program terapeutyczny daje wysoką gwarancję powodzenia terapii. Do tej pory terapię odbyło ponad 1000 osób i ok. 70 % spośród nich utrzymuje trzeźwość.

Rozszerzony program “Tu i Teraz”

Częścią programu terapeutycznego są zajęcia z muzykoterapii, relaksacjii czy rekreacja. W ośrodku w pełnym wymiarze godzin przebywa fizjoterapeutka i masażystka. Każdy z pacjentów ma zagwarantowany 1 masaż w tygodniu. W ośrodku odbywają się zajęcia gimnastyczne, wspólne spacery po przepięknej okolicy lasu Wolskiego.

Pierwsza prywatna klinika w Krakowie

Anonimowość i dyskrecja!

Zapewniamy całkowitą dyskrecję i anonimowość. Do zachowania należytej tajemnicy zobowiązani są terapeuci, pacjenci oraz personel kliniki.

Gwarancja ceny

Masz gwarancję, że w chwili rezerwacji cena nie ulegnie zmianie. Osoby zainteresowane mają możliwość rozłożenia płatności na raty. Wystawiamy rachunek, fakturę jesteśmy legalnie działającą firmą. Istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Opieka medyczna

Stale współpracujemy ze świetnymi lekarzami różnych specjalizacji. Opiekę medyczną w warunkach domowych zapewnia szczycąca się długoletnią działalnością firma MEDICUS. Czytaj dalej

24h opieka

Personel naszego ośrodka pracuje przez cały dzień w każdy dzień roku. Zajęcia odbywają się w dni świąteczne i niedziele. Wykwalifikowany i doświadczony personel czuwa nad bezpieczeństwem, podstawową opieką medyczną czy komfortem pensjonariuszy całą dobę. Można zwrócić się z prośbą o dowolnej porze dnia i nocy.

Zmagasz się z problemem alkoholowym? Nie musisz mierzyć się z nim sam. W Tu i Teraz doskonale wiemy jak trudna jest to walka. Pozwól sobie pomóc! Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas. To nic Cię nie kosztuje, a może być najważniejszym krokiem w Twojej drodze do trzeźwości

 

Czekamy na Twój telefon

+48 12-625 04 20 (Stacjonarny),
+48 669 969 209 (Komórka),
+48 669 969 409 (Maria).

Napisz do nas, podaj swój numer telefonu, oddzwonimy
biuro@tuiteraz.org.pl

image_pdfDrukuj do PDFimage_printWydrukuj