Wycieczka

Opublikowano: 7 czerwca 2016 przez: Tu i Teraz
Wycieczka

Dnia 3.06.2016 roku oraz 7.06.2016 roku, Nasi klienci wraz z terapeutami udali się wczesnym rankiem na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni, a także w jedno z najcenniejszych i najstarszych dzieł w Polsce pochodzących z czasów wczesnobarokowej architektury – Zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Wycieczkowicze podążali szlakiem najstarszych bocheńskich wyrobisk kopalni, poznając historię pochodzenia soli, a także mogąc się przyjrzeć temu od strony tzw. “kuchni”. Kopalnia Soli w Bochni posiada charakterystyczny mikroklimat, który sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia w trakcie przeziębień, a także za sprawą dużej zawartości jodu w powietrzu zapobiega takim infekcjom.

Trasa którą przebyliśmy mierzyła aż 3 km, i znajdowała się całkowicie pod ziemią. Tajemniczość miejsca, a także sposób w jaki przekazano nam historię za pomocą prezentacji multimedialnych zrobił na nas pozytywne wrażenie.

Jesteśmy także dumni, że w tak nie dalekiej odległości od Naszego ośrodka znajdują się takie “perełki” kulturowe.
Zamek w Nowym Wiśniczu zachwycił nas swoim pięknem,a także okolicą, która tą późną wiosną potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagających. Z tego miejsca jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz tam powrócimy, a także chcielibyśmy gorąco podziękować za tak mile spędzony czas.