REFLEKSJE JUBILATÓW

Opublikowano: 9 kwietnia 2019 przez: Tu i Teraz
REFLEKSJE JUBILATÓW

W czwartek 4 kwietnia 2019 r. odbył się Miting Rocznicowy absolwentów Ośrodku TI i TERAZ. Serdecznie dziękujemy wszystkim Jubilatom, ich rodzinom, bliskim przede wszystkim za Trzeźwość, za świadectwo pragnienia do nowego wartościowego życia!

GRZEGORZ I ROCZNICA

Mam na imię Grzesiek i jestem alkoholikiem. To w tym miejscu na terapii „TU i TERAZ” uznałem swój I Krok. Wspaniały personel, któremu jestem wdzięczny, swoim podejściem uświadomił mi kim jestem i czym jest choroba alkoholowa. Dzisiaj nauka życia Programem 12 Kroków AA jest moim kluczem zdrowienia. Sponsor, Mitingi, dzielenie się doświadczeniem, siłą i nadzieją daje mi trzeźwość. Siła Wyższa stawia wspaniałych ludzie na mojej nowej drodze. Dziękuję za to że jesteście. Cieszę się że minął rok mojej trzeźwości, zdrowienia, ale kluczem jest Program, drugi człowiek. Pomagając innym pomagam przede wszystkim sobie. „Chcesz zobaczyć człowieka który zmieni twoje życie, spójrz w lustro”. „Najważniejsza podróż twojego życia zaczyna się w chwili kiedy już wiesz, czego w nim nie chcesz i nigdy nie powtórzysz”.

 

TOMEK X ROCZNICA

TU i TERAZ wszystko się zaczęło. Początek marca 2009 r. to okres w którym uznałem swoje dno. Dotarło do mnie to, że tak dalej żyć nie mogę, nie umiałem na trzeźwo ani po pijanemu żyć. Tu zacząłem na nowo uczyć się życia, kochać drugiego człowieka. Zrozumiałem co to znaczy nie pić, co to znaczy być abstynentem a co trzeźwiejącym alkoholikiem. Dziś nie piję 10 lat i nadal uczę się żyć i być użytecznym dla bliźnich i innych ludzi. Dziękuję wszystkim których spotkałem na mojej drodze trzeźwości. Pogody Ducha! Tomek. Trzeźwiejący alkoholik.

 

 IZA IV ROCZNICA

Wacek, Zakamycze… Zawsze będziecie ze mną i we mnie.

 

FRYDERYK IV ROCZNICA

W TU i TERAZ dokonałem największej inwestycji życia – zainwestowałem w siebie!!!

 

ZBIGNIEW I ROCZNICA

Jak by ktoś rok temu powiedział mi, że bez alkoholu można żyć i to szczęśliwie, to bym nie uwierzył. A naprawdę można – dzięki wam wszystkim. „ZIB” Zbyszek D.

 

MAREK II ROCZNICA

Dziękuję Przyjaciele!

 

PRZEMEK II ROCZNICA

Mam na imię Przemek. Jestem alkoholikiem. Całe życie pragnąłem szczęścia, które było we mnie. Pokazaliście mi jak je odkryć i wydobyć z głębi serca. Dziękuję wam za Waszą przyjaźń i wszystko co dzięki Wam dzieje się w moim życiu.

 

JAN IX ROCZNICA

Cieszę się z każdej bytności tutaj — tej związanej z kolejnym jubileuszem. Przepełnia mnie wdzięczność za pobrane tu w trakcie terapii nauki, które pozwoliły mi stać się innym człowiekiem, odzyskać miłość i zaufanie żony i dzieci. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

ADRIAN IV ROCZNICA

Mam na imię Adrian i jestem Alkoholikiem. W „Tu i Teraz” zacząłem nowe życie.

 

BOGDAN II ROCZNICA

Mam na imię Bogdan i jestem alkoholikiem. Pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem czy też spotykam na mojej drodze do trzeźwości. To dzięki każdemu z was jestem już dwa lata trzeźwy. To najpiękniejszy okres w moim życiu. Dzisiaj wiem na pewno, że to Bóg kierował i nadal kieruje moimi krokami. Wcześniej nie potrafiłem z nim współdziałać, nie byłem gotowy na przyjęcie daru trzeźwości. Teraz jestem gotowy i dlatego jestem trzeźwy. Benek – mój nieustający szacunek, Marysiu dziękuję, że tak wspaniałe kontynuujesz dzieło nieodżałowanego Wacka. Dzięki Wam odzyskałem szacunek dla siebie.

 

MAGDA I ROCZNICA

Mam na imię Magda i jestem alkoholiczką. Moje życie stało się spokojne i o wiele prostsze od kiedy zrozumiałam, że nic nikomu nie muszę udowadniać, że choćbym nie wiem jak się starała, że choćbym czyniła cuda i chodziła po wodzie, zawsze znajdą się ludzie, którym coś nie pasuje. Dlatego już od bardzo dawna robię tylko to w co wierzę, do czego jestem przekonana, co przynosi mi radość i sprawia, że jestem szczęśliwa… A to wszystko zawdzięczam właśnie Wam. Dlatego w moją I ROCZNICĘ trzeźwości dziękuję Przyjaciele z „TU i TERAZ”. Alkoholiczka Magda.