Refleksje jubilatów

Aktualności

 

…Dwa lata temu trafiłam do ośrodka “Tu i Teraz”, nie czując się w ogóle alkoholiczką. Moja głowa tworzyła historię, że mam depresję, nawet gdy trafiłam na detoks nie dopuszczałam myśli, że mam problem z alkoholem. Uważałam, że pije normalnie, tak jak każdy… Zostałam zmuszona na podjęcie terapii w ośrodku “Tu i Teraz” przez dorosłe dzieci.

Początek pobytu w ośrodku był bardzo ciężki, moje myśli zmierzały ku ucieczce… Zostałam i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Urzekło mnie to ciepło bijące od terapeutów i to oni uświadomili mi, że alkoholizm to choroba, trwająca do końca życia… Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie było to, że terapeuci, którzy pracują w ośrodku to trzeźwiejący alkoholicy.

Gdy ukończyłam miesięczną terapię w “Tu i Teraz” otrzymałam narzędzia, postanowiłam, że jestem gotowa zrobić wszystko by być jedną z tych osób, które zaczynają życie na nowo. Moje życie zaczęło się zmieniać, gdy weszłam z moją sponsorką na program 12 Kroków. Ciężka praca, mitingi, warsztaty, kontakt z drugim alkoholikiem dało mi drugie życie. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwa alkoholiczką.

Marzena

 

Uzyskaj Pomoc Natychmiast!

+48 669 969 209

Konsultujemy i wspieramy całodobowo