Padaczka alkoholowa

Padaczka alkoholowa

Padaczka alkoholowa pojawia się po zaprzestaniu picia lub zaraz po znacznym obniżeniu dawki alkoholu we krwi. Ryzyko wystąpienia padaczki alkoholowej jest trzykrotnie wyższe u osób z chorobą alkoholową. Napady padaczkowe pojawiają się najczęściej w okresie od 48 do 72 godzin, tudzież mogą pojawić się nawet u tygodniowych abstynentów.

Padaczka alkoholowa może być wstępem do majaczenia alkoholowego. Już po kilku godzinach od odstawienia alkoholu mogą wystąpić drżenia rąk, powiek, języka, jak również nudności, wymioty, skurcze, wzrost lub spadek ciśnienia, lęk, depresja, drażliwość.

Epilepsja u pacjentów utrzymujących trzeźwość nie jest chorobą trwałą, napady ustępują w ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia abstynencji. Z badań wynika, że u 25% staje się padaczką utrwaloną w sytuacjach, kiedy jest dodatkowy czynnik jak uraz czaszkowo mózgowy.

Napady padaczkowe występują u ok 15% osób uzależnionych od alkoholu i w 70% związana jest z alkoholowym zespołem abstynencyjnym.

W trakcie wystąpienia padaczki alkoholowej pacjent nagle traci świadomość, dostaje skurczy wszystkich mięśni ciała, upada, może dojść do przegryzienia języka, mimowolnego oddania moczu i stolca.

ABY LECZYĆ PADACZKĘ ALKOHOLOWĄ, KONIECZNA JEST
DETOKSYKACJA ALKOHOLOWA I LECZENIE ODWYKOWE.

W ośrodku „TU i TERAZ” pod okiem specjalistów pacjenci przechodzą detoksykację mogąc liczyć na opiekę personelu całą dobę przez cały okres trwania terapii.

Zmagasz się z problemem alkoholowym? Nie musisz mierzyć się z nim sam. W Tu i Teraz doskonale wiemy jak trudna jest to walka. Pozwól sobie pomóc! Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas. To nic Cię nie kosztuje, a może być najważniejszym krokiem w Twojej drodze do trzeźwości!

image_pdfDrukuj do PDFimage_printWydrukuj