Leczenie alkoholizmu w Krakowie

Prywatny

Ośrodek Leczenia

Alkoholizmu

Zadzwoń do nas:
telefon stacjonarny: +48 12 625 04 20
telefon komórkowy: +48 669 969 209
kontakt e-mail: biuro@tuiteraz.org.pl
adres: ul. Zakamycze 37 A
  30-240 Kraków
slajd 1

Ośrodek leczenia uzależnień
Terapie "Tu i Teraz"

Celem terapii "Tu i Teraz" jest niesienie pomocy osobom uzależnionym a także tym ludziom, którzy potrzebują pomocy w ogólnym tego słowa znaczeniu. 

Mottem naszej działaności jest:

„CZYŃCIE DOBRZE ZAWSZE,
CZYŃCIE DOBRZE WSZYSTKIM,
ŹLE NIGDY I NIKOMU”
 

(to słowa Św. Alojzego Orione”)

 

Każdy z nas ma swoje ulubione, ukochane miejsce, w którym czuje się dobrze i bezpiecznie. Dla nas jednym z takich miejsc jest klinika terapii Tu i Teraz w Krakowie. Miejsce niezwykłe, piękne otoczenie a wewnątrz ? Wewnątrz domowa atmosfera, magiczne miejsce, w którym świat zmienia się wraz ze zdrowieniem duszy i umysłu. Magii dodają temu miejscu ludzie, których tu spotykamy każdego dnia. Są to klienci kliniki, doświadczeni boleśnie przez chorobę, są to Ich bliscy, którzy w tych progach znaleźli ratunek dla swoich rodzin, są to pracownicy, którzy dzięki swojej pracy w tym właśnie miejscu podtrzymują niepowtarzalną aurę tego domu ciepłem płynącym z Ich pogodnych serc. W tym niezwykłym miejscu można naprawdę znaleźć ukojenie skołatanej duszy.

 

"Nie wiem czy słowo pisane, czytane w takiej formie będzie miała taką samą moc, jak słowa wypowiedziane przeze mnie na spotkaniach z tymi, którzy szukali pomocy."

 

Wacław Artur Stengl Pomysłodawcą i Twórcą Ośrodka Terapii "TU i TERAZ" jest mgr Wacław Artur Stengl. Człowiek, który od 29 lat niesie pomoc osobom uzależnionym, chorym na chorobę alkoholową, sam jednocześnie będący alkoholikiem z 32 letnim stażem trzeźwości. W swoim trzeźwym życiu pomógł wielu ludziom dotkniętym alkoholizmem, zarówno w Polsce jak i w Kanadzie. Aby móc skutecznie dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących pomocy - m.in. bezdomnych alkoholików i dzieci alkoholików - w 2004 roku założył Fundację Pomocy "TU i TERAZ", wokół której skupiały się osoby niosące pomoc w myśl idei "Czyńcie dobrze zawsze. Czyńcie dobrze wszystkim, źle nigdy i nikomu" [św. Alojzy Orione]. Liczne kontakty z osobami chorymi na chorobę alkoholową, ich rodzinami, terapeutami i osobami niosącymi pomoc alkoholikom zaowocowały projektem Ośrodka, który łączyłby w sobie elementy własnych doświadczeń na drodze trzeźwości, doświadczeń psychologów wzbogaconych o aspekty rozwoju duchowego i społecznego. Dlatego w myśl Twórcy Ośrodka zarówno kierownictwo, kadra terapeutyczna jak i większość pracowników stanowią osoby, które same doświadczyły skutków choroby alkoholowej, chcą pomagać innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości, dzieląc się z nimi wiedzą fachową jak i własnym doświadczeniem.

Kadra
Ośrodek terapii uzależnień "Tu i Teraz"

Maria Migdał – dyrektor ośrodka, terapeuta ds. uzależnień

Terapeuta ds. uzależnień, osoba od wielu lat związana z Ośrodkiem. Przeszła własną terapię - terapię pogłębioną, ukończyła Cykl Warsztatów Rozwoju Osobistego oraz Warsztaty o przemocy w rodzinie. Doskonale rozumie osoby współuzależnione oraz rodziny alkoholików, posiadając własną rodzinie - męża i dzieci z ogromną świadomością problemu jest w stanie nieść im pomoc oraz służyć radą i dobrym słowem. Jest dużym wsparciem dla osób pojawiających się po raz pierwszy w naszych progach. Dzięki swojemu ciepłemu usposobieniu i doświadczeniu, jako absolwentka terapii potrafi jak nikt inny zaopiekować się klientami, którzy szczególnie w pierwszych dniach  pobytu mogą czuć się nieswojo i niepewnie. Maria utrzymuje trzeźwość od 2008 roku. Dzięki własnemu doświadczeniu z ogromnym wyczuciem, empatią i profesjonalizmem pomaga klientom przebywającym na leczeniu oraz osobom dzwoniącym do Kliniki w podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia, daje wsparcie i osobom uwikłanym w chorobę alkoholową. Ponadto perfekcyjnie organizuje pracę naszego Ośrodka. Dzięki swojemu doświadczeniu dba o dobrą atmosferę pracy dla całego naszego personelu i zespołu współpracującego z Ośrodkiem prywatnie. Prywatnie kocha naturę - szczególnie morze, uwielbia dobrą książkę. W swoim wolnym czasie z ogromną pasją pogłębia swoją wiedzę na temat choroby alkoholowej i innych uzależnień.

Agata Kotulska- zastępca dyrektora ośrodka

Ukończyła terapię dla osób współuzależnionych. Współuzależniona. Pojawiła się w naszej Klinice w związku z chorobą męża, obecnie trzeźwego alkoholika. Po opuszczeniu przez męża naszego Ośrodka postanowiła z nami współpracować by pomagać innym uzależnionym od alkoholu, a przede wszystkim osobom współuzależnionym. Obecnie osobiście zajmuje się i wspiera grupę AL-ANON działającą w ośrodku (spotkania w każdy czwartek o godz. 19.00). Czynnie uczestniczy w spotkaniach grupy, zachęca rodziny alkoholików leczących się w naszym Ośrodku do udziału w spotkaniach AL-ANON. Jest pełna energii, pozytywnego myślenia i empatii. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi osobami potrzebującymi wsparcia i jej doświadczenia związanego z codziennym życiem z alkoholikiem. Obecnie również wspiera nasz Ośrodek swym doświadczeniem w perfekcyjnym organizowaniu pracy biura i ośrodka pod względem wszelkich prac administracyjno-biurowych i organizacyjnych.

Zbigniew Baran – terapeuta ds. uzależnień

Terapeuta ds. uzależnień, pedagog. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Filozoficzno- Pedagogicznej. Przez wiele lat pracował jako pedagog z młodzieżą szkolną i osobami niepełnosprawnymi. Współpracował z ośrodkami leczenia uzależnień. Posiada własne doświadczenia związane z chorobą alkoholową. Przeszedł własną podstawową i pogłębioną terapię związaną z chorobą alkoholową jak również terapie rozwoju osobistego. Nadal pogłębia swoją wiedzę w zakresie choroby alkoholowej i innych uzależnień. Prywatnie interesuje się turystyką i lubi dobry film.

Władysław Gazołyszyn - mgr psychologii, psychoterapeuta, superwizor

Ukończył studia Psychologia Stosowana w Tarnopolskim Eksperymentalnym Instytucie Edukacji Pedagogicznej, ponadto ukończył wiele kursów organizowanych przez Ukraińskie Stowarzyszenie Terapeutów. Członek Europejskiej Asocjacji Psychoterapeutów, lider grup Balinta , założyciel Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii Somatycznej. W trakcie certyfikacji na Specjalistę Terapii Uzależnień. Dzięki swojej kompetencji oraz doświadczeniu wspiera pracę ośrodka. Czerpie radość z pomocy innym. Charakterystyczny uśmiech na twarzy oraz otwartość pomagają mu w skutecznym prowadzeniu zajęć terapeutycznych.

Benedykt Bednarz - terapeuta

Od ponad 25 lat trzeźwiejący alkoholik. Pierwsze 5 lat trzeźwości w USA, gdzie też ukończył profesjonalną terapię na programie Minessota. Od ponad 10 lat współpracuje jako terapeuta w ośrodkach uzależnień od alkoholu. Doświadczenie i siła duchowa pozwala mu na wspaniały kontakt z nowicjuszami. Jak nikt inny rozumie rodziny dysfunkcyjne (alkoholowe) oraz dorosłe dzieci alkoholików. Swoją pozytywną energią dzieli się ze wszystkimi potrzebującymi. Jego dewiza to "sympatia i szacunek". Prywatnie lubi żeglarstwo i turystykę pieszą. Z naszym Ośrodkiem współpracuje w ramach wolontariatu.

Olena Krasovska – terapeuta, muzykoterapeuta

Muzykoterapeuta, pedagog, terapeuta. Ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w Żytomierzu w klasie fortepianu, Studia magisterskie z Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Studia Podyplomowe na kierunku Pedagogika Terapeutyczna na UJ, Studia Podyplomowe z Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Krakowie. W naszej klinice prowadzi zajęcia z Muzykoterapii, która jest jej wielką pasją. Interesuje się również wokaloterapią, psychologią oraz tańcem nowoczesnym. Jest niezwykle ciepłą i otwartą osobą. Jej kreatywność oraz poczucie humoru działają jak balsam na dusze naszych podopiecznych.

Urszula Oleksak

Dobry duch naszego Ośrodka. Przeszła własna terapię dla osób współuzależnionych. Pojawiła się u nas z powodu alkoholizmu swojego męża. Właśnie tu znaleźli pomoc, której tak długo szukali. On jako osoba chora, ona jako spółuzależniona. Dziś jej mąż jest trzeźwym człowiekiem, ona natomiast pracuje z innymi, w klinice, w której odnalazła nowe życie i poznała nowych przyjaciół. Dzieli się swoją pomocą i oświadczeniem z innymi zmagającymi się z tą chorobą. Z pełnym zaangażowaniem wspiera wszystkie osoby współuzależnione pojawiające się u naszym Ośrodku. Od początku powstania grupy uczestniczy w mitingach AL-ANON. Na co dzień otacza swą opieką i dobrym sercem naszych klientów przebywających na terapii. Dba o ich dobre samopoczucie w naszym domu.

Wolontariuszki - Jadzia i Małgosia

Ciepłe i serdeczne osoby, spieszące z pomocą naszym potrzebującym pacjentom, znające doskonale problem choroby alkoholowej oraz cierpienia ich rodzin.

MEDICUS - Specjalistyczna Prywatna Praktyka Lekarska

Firma z którą współpracujemy, powstała w 1990 roku z założeniem realizowania wizyt lekarskich w miejscu wezwania przez chorego. Umiejętności i kwalifikacje zespołu pozwalają na szybkie rozpoznanie i leczenie problemów zdrowotnych przy jednoczesnym komforcie obsługi w warunkach domowych. Wizyty realizuje zespół specjalistów, w skład którego wchodzą: lekarze opieki podstawowej, interniści, neurolodzy, kardiolodzy, psychiatrzy, chirurdzy, ortopedzi i specjaliści diagnostyki obrazowej. W trakcie wizyty istnieje możliwość wykonania badania EKG, a w razie potrzeby także USG. Firma MEDICUS realizuje także odtrucia alkoholowe, które prowadzone są przez wykwalifikowanych lekarzy, przy użyciu indywidualnie dobranych do stanu pacjenta leków i płynów infuzyjnych. Celem odtrucia jest wstępne przywrócenie równowagi w przemianie materii zakłóconej przez nadużywanie alkoholu, poprawa nastroju pacjenta oraz zaproponowanie właściwej kontynuacji leczenia przez najbliższe dni po odtruciu.

lek. med. Wojciech Jarosz

Kardiolog, na stałe współpracujący z Ośrodkiem Terapie "TU i TERAZ", od wielu lat sprawuje opiekę lekarską nad osobami uzależnionymi. Wykonuje odtrucia, badania Ekg, Usg.

lek. med. Mariusz Szczęsny

Lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, psychiatra, na stałe współpracujący z Ośrodkiem Terapie "TU i TERAZ", wykonuje odtrucia alkoholowe, wspiera leczenie osób uzależnionych przebywających w Klinice na terapii leczenia alkoholowego.

Zobacz również: Dlaczego my? oraz galerię.

 

Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń
+48 12-625 04 20 (Stacjonarny),
+48 669 969 209 (Komórka),
+48 669 969 409 (Maria).

Napisz do nas, podaj swój numer telefonu, oddzwonimy

biuro@tuiteraz.org.pl

Opinie Pacjentów

Jestem osoba współuzależnioną. Mój mąż przez wiele lat borykał się z chorobą alkoholowa, aż w końcu po jednej nieudanej terapii trafił do Ośrodka Tu i Teraz i od 2 lat jest trzeźwym alkoholikiem. Terapia zmieniła n... czytaj dalej

Mogłem na nowo odzyskać wiarę w samego siebie oraz nadzieję, radość i uśmiech na każdy kolejny dzień. Życiem nie rządzi przypadek i nic w życiu nie dzieje się przypadkowo.

Miałem za sobą kilka nieudanych prób wyjścia z choroby..w 'tu i teraz' dostałem to czego przez kilkanaście lat mi brakowało. Zrozumiałem swoje uczucia,nauczyłem się ich,odzyskalem spokój i wiarę w siebie,przepe... czytaj dalej

Co tu dużo pisać moja najlepsza inwestycja w siebie! Za tydzień minie mi dwa lata jak delektuję się pięknym życiem bez alkoholu! Dziękuję i pozdrawiam!

Witam! Nie byłam pacjentką Tu i Teraz ale w marcu br. mija 10 lat jak nie piję i to właśnie wtedy trafiłam na najwspanialszą osobę - przewodnika w drodze do trzeźwości a tą osobą byłeś Ty Wacku.Dzięki Twoim dobrym a... czytaj dalej

Mam na imię Maria i jestem alkoholiczką. Każdy chory człowiek ma prawo do godnego leczenia. Dla mnie najtrudniejszy był ten pierwszy krok. Dziś to wiem, że był to krok do wolności. Dzisiaj jestem wdzięczna Bogu, że traf... czytaj dalej

Nie ma się czego wstydzić. Trzeba się przyznać samemu sobie i innym że jest się chorym. Można nawet nie zdawać sobie sprawy z tego że jest się chorym na chorobę straszną, chorobę śmiertelną i nie uleczalną. Ale to... czytaj dalej

Mam na imię Małgorzata i jestem alkoholiczką. Dzisiaj: szczęśliwą alkoholiczką. W czerwcu minęło trzy lata odkąd nie piję. To na terapii w "TU I TERAZ" dostałam szansę na odzyskanie wolności, odzyskanie szacu... czytaj dalej

Miejsce i warsztaty to coś co jest dla mnie nieocenione. Ciągłe poznawanie siebie, ugruntowywanie wiedzy i umiejętności jakich tu nabyłem i jeszcze nieraz nabędę. Temat między innymi to wdzięczność, a ja mam komu i za... czytaj dalej

Po raz drugi jestem uczestniczką warsztatów i jestem bardzo zadowolona, dzięki tematowi czyli: Codzienne odkrywanie szczęścia - stwierdzam ze świadomością, że jestem szczęśliwa. Mam dużo przemyśleń, jestem pozytyw... czytaj dalej

To miejsce i te warsztaty to coś co umacnia moją trzeźwość, umacnia mnie w przekonaniu, że zdrowy egoizm i częste bycie z samym sobą spowodowało, że żyje mi się o wiele łatwiej.

Terapię ukończyłam miesiąc temu. W klinice "TU i TERAZ" dzięki wspaniałym terapeutom i dobremu programowi moja szansa na życie stała się realna. Przyjazna atmosfera, wspaniałe kierownictwo, wspaniali terapeuci or... czytaj dalej

U WACKA BYŁEM PÓŹNĄ WIOSNĄ 2010R. Wiosna była późna, dla mnie jesień. Od 3 lat, chociaż nie zawsze jest łatwo, wiosnę mam w sobie. To jak słowa piosenki: Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

nie bylem pacjentem kliniki ale jestem znajomym wacka znam go z osieczan mimo tego ze moja droga byla kręta dzis nie pije i wiele zawdzieczam Wackowi dziekuje

Szczęśliwe życie, młodość, miłość, mąż i żona ? dziecko. Marzenia przyszłości, dobre, pełne wyzwań, śmiałe i nagle niezauważenie, powoli lecz stanowczo osuwanie się w picie. Nie chciałam wiedzieć i widzieć,... czytaj dalej

Terapia dała mi nowe spojrzenie na otaczający mnie świat i problemy, które okazały się mniejsze i nie godne pocieszania a wręcz zapijania alkoholem. Terapia dała mi możliwość poznania mojej choroby i narzędzia do walki... czytaj dalej

Gdybym miał polecić komuś ośrodek najpierw opowiedziałbym jak wspaniały człowiek prowadzi ten ośrodek. Terapeuci nie dość że posiadają ogromną wiedzę to sposób przekazu odnosi rewelacyjne skutki, panuje tzw. domowa... czytaj dalej

Dzięki terapii znalazłem spokój, dostrzegłem błędy, których wcześniej nie zauważałem, poznałem mechanizmy uzależnienia, narzędzia do walki z alkoholizmem i wspaniałych ludzi z podobnym problemem. Na chwilę obecną... czytaj dalej

Stałem się innym człowiekiem. Spokojnym pewnym siebie. Dużo się dowiedziałem o chorobie alkoholowej. I tego na co zwracać uwagę i o co dbać aby żyć trzeźwo. Polecam za: rodzinną atmosferę, wspaniałe wyżywienie, p... czytaj dalej

Nikt nie domyśla się nawet ile bólu, ile lęku kryje mały przyjazny uśmiech, udawany spokój. Nikt nie widzi łez w smutnych oczach gdy na moment odwracam głowę, gdy przez chwilę jestem sama, prawdziwa. Współuzależnieni... czytaj dalej

Zadzwoń

Jeśli numer jest zajęty oddzwonimy


+48 12-625 04 20 (Stacjonarny),
+48 669 969 209 (Komórkowy),
+48 669 969 409 (Maria)