Prywatna

Klinika Leczenia

Alkoholizmu

Zadzwoń do nas:
telefon stacjonarny: +48 12 625 04 20
telefon komórkowy: +48 669 969 209
kontakt e-mail: biuro@tuiteraz.org.pl
adres: ul. Zakamycze 37 A
  30-240 Kraków

Ośrodek leczenia uzależnień
Terapie "tu i Teraz"

Celem terapii "Tu i Teraz" jest niesienie pomocy osobom uzależnionym a także tym ludziom, którzy potrzebują pomocy w ogólnym tego słowa znaczeniu. 

Mottem naszej działaności jest:

„CZYŃCIE DOBRZE ZAWSZE,
CZYŃCIE DOBRZE WSZYSTKIM,
ŹLE NIGDY I NIKOMU”
 

(to słowa Św. Alojzego Orione”)

 

Każdy z nas ma swoje ulubione, ukochane miejsce, w którym czuje się dobrze i bezpiecznie. Dla nas jednym z takich miejsc jest klinika terapii Tu i Teraz w Krakowie. Miejsce niezwykłe, piękne otoczenie a wewnątrz ? Wewnątrz domowa atmosfera, magiczne miejsce, w którym świat zmienia się wraz ze zdrowieniem duszy i umysłu. Magii dodają temu miejscu ludzie, których tu spotykamy każdego dnia. Są to klienci kliniki, doświadczeni boleśnie przez chorobę, są to Ich bliscy, którzy w tych progach znaleźli ratunek dla swoich rodzin, są to pracownicy, którzy dzięki swojej pracy w tym właśnie miejscu podtrzymują niepowtarzalną aurę tego domu ciepłem płynącym z Ich pogodnych serc. W tym niezwykłym miejscu można naprawdę znaleźć ukojenie skołatanej duszy.

 

"Nie wiem czy słowo pisane, czytane w takiej formie będzie miała taką samą moc, jak słowa wypowiedziane przeze mnie na spotkaniach z tymi, którzy szukali pomocy."

W. Stengl +48 669 969 209

Zobacz również: Dlaczego my? oraz galerię.

Kadra
Ośrodek terapii uzależnień "Tu i Teraz"

 

Wacław Artur Stengl Pomysłodawcą i Twórcą Ośrodka Terapii "TU i TERAZ" jest mgr Wacław Artur Stengl. Człowiek, który od 28 lat niesie pomoc osobom uzależnionym, chorym na chorobę alkoholową, sam jednocześnie będący alkoholikiem z 31 letnim stażem trzeźwości. W swoim trzeźwym życiu pomógł wielu ludziom dotkniętym alkoholizmem, zarówno w Polsce jak i w Kanadzie. Aby móc skutecznie dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących pomocy - m.in. bezdomnych alkoholików i dzieci alkoholików - w 2004 roku założył Fundację Pomocy "TU i TERAZ", wokół której skupiały się osoby niosące pomoc w myśl idei "Czyńcie dobrze zawsze. Czyńcie dobrze wszystkim, źle nigdy i nikomu" [św. Alojzy Orione]. Liczne kontakty z osobami chorymi na chorobę alkoholową, ich rodzinami, terapeutami i osobami niosącymi pomoc alkoholikom zaowocowały projektem Ośrodka, który łączyłby w sobie elementy własnych doświadczeń na drodze trzeźwości, doświadczeń psychologów wzbogaconych o aspekty rozwoju duchowego i społecznego. Dlatego w myśl Twórcy Ośrodka zarówno kierownictwo, kadra terapeutyczna jak i większość pracowników stanowią osoby, które same doświadczyły skutków choroby alkoholowej, chcą pomagać innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości, dzieląc się z nimi wiedzą fachową jak i własnym doświadczeniem.

 

Maria Migdał - dyrektor kliniki

Terapeuta ds. uzależnień, osoba od wielu lat związana z Kliniką. Jest ogromnym wsparciem dla osób pojawiających się po raz pierwszy w progach Klinki. Dzięki swojemu doświadczeniu, jako absolwentka terapii potrafi jak nikt inny zaopiekować się klientami, którzy szczególnie w pierwszych dniach  pobytu mogą czuć się nieswojo i niepewnie. Maria utrzymuje trzeźwość od ponad siedmiu lat. Dzięki własnemu doświadczeniu z ogromnym wyczuciem i empatią pomaga osobom dzwoniącym do Kliniki w podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia oraz daje wsparcie i nadzieję bliskim osób uwikłanych w chorobę alkoholową. Ponadto w Klinice organizuje warsztaty terapeutyczne (od A do Z). Prywatnie kocha naturę - szczególnie morze, uwielbia dobrą książkę.

 

mgr Zbigniew Baran

Pedagog, terapeuta ds. uzależnień. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Filozoficzno- Pedagogicznej. Przez wiele lat pracował jako pedagog z młodzieżą szkolną i osobami niepełnosprawnymi. Współpracował z ośrodkami leczenia uzależnień. Posiada własne doświadczenia związane z chorobą alkoholową. Przeszedł własną podstawową i pogłębioną terapię związaną z chorobą alkoholową jak również terapie rozwoju osobistego. Nadal pogłębia swoją wiedzę w zakresie choroby alkoholowej i innych uzależnień.  Prywatnie interesuje się turystyką i lubi dobry film.

 

mgr Władysław Gazołyszyn- mgr psychologii, superwizor, psychoterapeuta

Ukończył studia Psychologia Stosowana w Tarnopolskim Eksperymentalnym Instytucie Edukacji Pedagogicznej, ponadto ukończył wiele kursów organizowanych przez Ukraińskie Stowarzyszenie Terapeutów. Członek Europejskiej Asocjacji Psychoterapeutów, lider grup Balinta , założyciel Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii Somatycznej. W trakcie certyfikacji na Specjalistę Terapii Uzależnień. Dzięki swojej kompetencji oraz doświadczeniu wspiera pracę ośrodka. Czerpie radosć z pomocy innym. Charakrterystyczny uśmiech na twarzy oraz otwartość pomagają mu w skutecznym prowadzeniu zajęć terapeutycznych.

 

Tomasz Żuławiński

Instruktor terapii uzależnień, osoba związana z tematem alkoholizmu w związku z pracą zawodową jak i doświadczeniem życiowym. Ukończył wiele kursów z tematyki przemocy i patologii w rodzinie. Współpracował z miejskimi oraz gminnymi ośrodkami pomocy społecznej oraz Instytucjami wspomagającymi pomoc w rodzinie. Ukończył terapię w Naszej Klinice. Dzięki własnym przeżyciom, jest dużym oparciem dla klientów Naszej Kliniki w stawianiu pierwszych kroków w trzeźwości. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trzech synów. W wolnym czasie lubi dobry film i wypoczynek na świeżym powietrzu.


Benedykt Bednarz

Od ponad 25 lat trzeźwiejący alkoholik. Pierwsze 5 lat trzeźwości w USA, gdzie też ukończył profesjonalną terapię na programie Minessota. Od 6 lat pracuje jako terapeuta w ośrodkach uzależnień od alkoholu. Doświadczenie i siła duchowa pozwala mu na wspaniały kontakt z nowicjuszami. Swoją pozytywną energią dzieli się ze wszystkimi potrzebującymi. Jego dewiza to "sympatia i szacunek"  . Prywatnie lubi żeglarstwo i turystykę pieszą.


mgr Olena Krasovska

Muzykoterapeuta, pedagog, terapeuta. Ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w Żytomierzu w klasie fortepianu, Studia magisterskie z Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Studia Podyplomowe na kierunku  Pedagogika Terapeutyczna na UJ, Studia Podyplomowe z Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Krakowie. W naszej klinice prowadzi zajęcia z Muzykoterapii, która jest jej wielką pasją. Interesuje się również wokaloterapią,  psychologią oraz tańcem nowoczesnym. Jest niezwykle ciepłą i otwartą osobą. Jej kreatywność oraz poczucie humoru działają jak balsam na dusze naszych podopiecznych.

 

lic. Bożena Siemieńska-Bakalarz

Ukończyła Krakowską Szkołę Wyższą Promocji Zdrowia I stopień na kierunku fizjoterapia, kurs Masażu klasycznego, relaksacyjnego, masażu sportowego i kosmetycznego. Obecnie studentka na Uniwersytecie Jagiellońskim studiów II stopnia-magisterskich również na kierunku fizjoterapia. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi z chęcią do pomocy. W naszym ośrodku wykonuje masaż relaksacyjny i klasyczny dla uczestników terapii, a także zachęca do ćwiczeń ogólnosprawnościowych w celu poprawy samopoczucia i kondycji. Służy pomocą w zakresie planu ćwiczeń, diet i zdrowego stylu życia. W wolnym czasie lubi spacerować, czytać książki oraz fotografować przyrodę.

 

Urszula Oleksak

Pierwszy raz odwiedziła Klinikę siedem lat temu z powodu alkoholizmu swojego męża. Właśnie tu znaleźli pomoc, której tak długo szukali. On jako osoba chora, ona jako współuzależniona. Dziś jej mąż jest trzeźwym człowiekiem, ona natomiast pracuje z innymi, w klinice, w której odnalazła nowe życie i poznała nowych przyjaciół. Dzieli się swoją pomocą i doświadczeniem z innymi zmagającymi się z tą chorobą.

 

Agata Chmura

W naszej Klinice pracuje, jako osoba wspierająca pracę ośrodka. Na co dzień stwarza domową atmosferę, a co najważniejsze ma pierwszy kontakt z naszymi klientami, aby poczuli się dobrze w tym trudnym dla nich okresie. Dobre słowo, uśmiech na dzień dobry, pomoc w drobnych sprawach dnia codziennego, to coś co płynie prosto z jej serca. Jest osobą bardzo pogodną i pełną empatii.  Uwielbia podróże i dobrą muzykę.

 

MEDICUS - Specjalistyczna Prywatna Praktyka Lekarska

Firma z którą współpracujemy, powstała w 1990 roku z założeniem realizowania wizyt lekarskich w miejscu wezwania przez chorego. Umiejętności i kwalifikacje zespołu pozwalają na szybkie rozpoznanie i leczenie problemów zdrowotnych przy jednoczesnym komforcie obsługi w warunkach domowych. Wizyty realizuje zespół specjalistów, w skład którego wchodzą: lekarze opieki podstawowej, interniści, neurolodzy, kardiolodzy, psychiatrzy, chirurdzy, ortopedzi i specjaliści diagnostyki obrazowej. W trakcie wizyty istnieje możliwość wykonania badania EKG, a w razie potrzeby także USG. Firma MEDICUS realizuje także odtrucia alkoholowe, które prowadzone są przez wykwalifikowanych lekarzy, przy użyciu indywidualnie dobranych do stanu pacjenta leków i płynów infuzyjnych. Celem odtrucia jest wstępne przywrócenie równowagi w przemianie materii zakłóconej przez nadużywanie alkoholu, poprawa nastroju pacjenta oraz zaproponowanie właściwej kontynuacji leczenia przez najbliższe dni po odtruciu.

 

lek. med. Wojciech Jarosz

Kardiolog, na stałe współpracujący z Kliniką Terapie " TU i TERAZ", od wielu lat sprawuje opiekę lekarską nad osobami uzależnionymi. Wykonuje odtrucia, badania Ekg, Usg.

 

lek. med. Mariusz Szczęsny

Lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, psychiatra, na stałe współpracujący z Kliniką Terapie " TU i TERAZ", wykonuje odtrucia alkoholowe, wspiera leczenie osób uzależnionych przebywających w Klinice na terapii leczenia alkoholowego.

 

Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania wywiadu z właścicielem ośrodka Wacławem

 

 

Czekamy na Twój telefon

Zadzwoń
+48 12-625 04 20,
+48 669 969 209 (Wacław),
+48 669 969 409 (Maria).

Napisz do nas, podaj swój numer telefonu, oddzwonimy

biuro@tuiteraz.org.pl

Zobacz również:

Opinie Pacjentów

"Mogłem na nowo odzyskać wiarę w samego siebie oraz nadzieję, radość i uśmiech na każdy kolejny dzień. Życiem nie rządzi przypadek i nic w życiu nie dzieje się przypadkowo."

Bogdan, tel.+48 501 472 342

Zadzwoń

Jeśli numer jest zajęty oddzwonimy


+48 12-625 04 20 (stacjonarny),
+48 669 969 209 (Wacław),
+48 669 969 409 (Maria)leczenie uzależnień od alkoholu - Terapie Tu i Teraz

Darmowe weekendy dla byłych podopiecznych

Organizujemy spotkania dla byłych pacjentów w czasie weekendu od piątku do niedzieli w siedzibie ośrodka.

Każdy pacjent otrzymuje voucher na takie spotkanie.  Tylko 7 miejsc  

w SUPER CENIE

Zadzwoń
+48 669 969 209  
+48 12 625 04 20  

*telefon czynny całodobowo